2013. január 17.

Ausztrál Open: 4. nap

Roger Federer és Andy Murray is ott lesz az Ausztrál Open harmadik fordulójában, miután mindketten sima három szettes győzelmet arattak a negyedik játéknapon. Nem sikerült azonban az újabb öt szettes mérkőzésén nyernie Nieminennek. Ellenfele ezúttal Dodig volt, aki 6-3, 6-7(4), 6-3, 6-7(4), 6-1-re nyerte a találkozót. Három tie break árán, de versenyben maradt a hazai pályán játszó Tomic. A német Brands ellen játszott mérkőzés eredménye 6-7(4), 7-5, 7-6(3), 7-6(8) lett.

Az ötödik napon Czink Melinda és Bojana Jovanovski ismételten pályára lép, ezúttal a 14. helyen kiemelt Natalie Grandin és Vladimira Uhlirova lesz az ellenfelük. Női mérkőzések kevésbé keltik fel az érdeklődésemet, de akár jó is lehet a Venus Williams - Maria Sharapova találkozó, ami a Rod Laver Arena esti programjának első mérkőzése lesz. Ezzel párhuzamosan a Hisense Arénában kezdődik Tomas Berdych és Jürgen Melzer találkozója, én várhatóan e mellett teszem majd le a voksom.