2009. november 26.

ATP World Tour Finals: Söderling elődöntős

A B csoport mai mérkőzésein két fontos dolog is eldőlt. Az egyik, hogy Robin Söderling biztosan ott lesz az elődöntőkben. A másik pedig, hogy Rafael Nadal biztosan nem.

A két egyes mérkőzés közül elsőként a Novak Djokovic - Robin Söderling találkozóra került sor, a délutáni program második mérkőzéseként. Az Andy Roddick sérülésének köszönhetően bekerült svéd igyekszik kihasználni a lehetőséget, amit kapott. Ezt mi sem bizonyít jobban, mint első mérkőzésén hétfőn 6-4, 6-4-re legyőzte a korábbi világelső Rafael Nadalt.

A menetelést ma folytatta, ezúttal a torna címvédője, a szerb Djokovic volt a soros. Egy rövidítésben eldőlt első, majd egy rendkívül sima második szettet követően 7-6(5), 6-1-es eredményt elkönyvelve biztosította helyét a svéd az elődöntőkben.

Rafael Nadalnak pedig nem sikerült a szépítés itt, az idény végén. Miután Söderlingtől kikapott, ma Davydenko is két szettben jobbnak bizonyult nála. Az első szettben képes volt kétszer is elveszteni adogatását a spanyol, így fél óra sem kellett ahhoz, hogy 6-1-re Davydenko behúzza az elsőt. A másodikban is breakhátrányba került, de vissza tudott jönni.

A döntés a rövidítésre maradt, amely azonban igazán izgalmasra, látványosra és színvonalasra sikerült. A szerencse azonban nem állt ezúttal Nadal mellé, így 7-6(4)-re ezt is az orosz nyerte meg. Ez azt jelenti, hogy Davydenko már a második a csoportjában.

Nadal már csak szépíthet pénteken azzal, ha Djokovic ellen megszerzi első győzelmét a tornán, ez azonban még azt is jelentheti, hogy kiesik a címvédő szerb a körmérkőzésekben. Erre a találkozóra kerül egyébként majd elsőként sor, az esti sávban pedig a Davydenko - Söderling mérkőzés kapott helyet.

Holnap (immár inkább ma) viszont az A csoporttal folytatódik az ATP World Tour Finals programja. A délutáni sávban a Nestor/Zimonjic páros kezd. Ők még annyit sem mutattak ezen a tornán, mint Nadal, hiszen bár 0-2 és 0-4 nekik is a mérlegük, de a szerb-kanadai páros még egy breaklehetőség sem volt képes eljutni - pedig címvédők és világelsők is egyben. A Bhupathi/Knowles páros ellen játszanak, ha jól gondolom immár az esélytelenek nyugalmával.

Ezt követi 15:15-től az Andy Murray - Fernando Verdasco találkozó. A skót eddig egy győzelmet és egy vereséget könyvelhetett el a londoni tornán, jelenleg az A csoport második helyén áll. A spanyol két vereségével utolsó a csoportjában, de még így is lehet továbbjutó. De ezt a Salakblogon már profin levezették, így én nem futnám le újra ugyanazon köröket.

Este érkezik Cermak/Mertinak Fyrstenberg/Matkowski ellenében, majd az US Open döntőjének visszavágója, vagyis Roger Federer és Juan Martin del Potro találkozója. Abban a szerencsés helyzetben vannak, hogy a skót-spanyol mérkőzés előbb lesz, így már akár számolgatni, taktikázni is tudnak az esti sáv résztvevői a délutáni mérkőzés eredményének függvényében.