2009. augusztus 15.

Rogers Cup: 6. nap

Számos meglepetéssel szolgált a Rogers Masters ötödik játéknapja, amikor arra a történelmi eseményre került sor, hogy a világranglista első nyolc helyezettje jutott be a legjobb nyolc közé, vagyis a negyeddöntőkbe. Ezek közül elsőként az Andy Murray - Nikolay Davydenko találkozót bonyolították le, mely eseményeit élőben nyomon lehetett követni a Twitteren is.
19:01 Sport2: A. Murray (brit, 3.) - N. Davydenko (orosz, 8.)
19:16 Davydenko a fogadást választotta, így a brit kezdte az adogatást; 1-0* Murray
19:25 Breaklabdához jutott Davydenko
19:33 Fogadóelőnyhöz jutott Murray
19:34 Davydenko széleset ütött, megvan a skótnak a break; 3*-1 Murray
19:36 Két breaklabdához jut az orosz, visszaveheti az előbb elvesztett adogatását
19:38 Kettőshibát üt a skót, 3-2* Murray
19:42 Ezúttal Murray jut két fogadóelőnyhöz
19:43 Megvan a break a britnek, 4*-2 Murray
19:46 A pihenőt követően a szettben maradásért kell adogatnia Davydenkonak, 5-2* Murray
19:50 Két szettlabdája van Murray-nek
19:51 Davydenko hibájának köszönhetően már az elsővel megvan a szett a skótnak; 6-2 Murray (38 perc)
20:06 Eddig mindenki hozta az adogatását a második szettben; 2-1* Murray
20:22 Továbbra is fej-fej mellett haladnak, 4-3* Murray
20:33 Két mérkőzéslabdához jut Murray
20:34 Andy Murray (brit, 3.) - Nikolay Davydenko (orosz, 8.) 6-2, 6-4 (1:21 óra játék után)
20:38 Andy Murray jutott be elsőként a holnapi elődöntőbe. Ellenfele a most következő Roger Federer - Jo Wilfried Tsonga találkozó győztese lesz
Ahogy a Twitteren is látható volt a kiírás, a következő találkozón az újdonsült apuka, mellesleg világelső Roger Federer és az előző fordulóban egyik honfitársát búcsúztató Jo-Wilfried Tsonga volt érdekelt. A mérkőzés végeredménye végül igazi meglepetést hozott, főleg úgy, hogy miután tie breakben elvesztette a svájci az első szettet, a másodikat megnyerte 6-1-re. Következett a döntő szett, ahol 5-1-re is állt már a mérkőzés a világelső javára, amikor jött a fordulat, amire talán senki sem számított. Tsonga folyamatosan dolgozta le a hátrányát, majd végül már ő került előnybe, mert Federernek kellett adogatnia a mérkőzésben maradásért, vagyis azért, hogy tie break legyen a döntő szettben is. Három mérkőzéslabdát hárított Federer, ezt követően azonban a rövidítésben Tsonga újabb hármat szerzet, melyből az elsőt értékesítette is. Így hatalmas meglepetésre nyert helyzetből veszített végül Federer. A mai első elődöntő párosítása tehát Andy Murray - Jo-Wilfried Tsonga.

Következett az esti sáv, ahol elsőként az amerikai Andy Roddick, illetve a szerb Novak Djokovic lépett pályára. Az első szettet Roddick nyerte meg 6-4-re. A másodikban ugyan sikerült a break a szerbnek, de később az amerikai visszajött, majd tie break döntött a szett sorsáról. Itt az amerikai bizonyult jobbnak, aki azt 7-4-re, a mérkőzést pedig 6-4, 7-6(4)-re nyerte meg. Az este utolsó mérkőzése is szolgált némi meglepetéssel. A világelső után a korábbi világelső is búcsúzott a tornától, miután Rafael Nadal 7-6(5), 6-1-re kikapott Juan Martin del Potrótól. A másik elődöntőben így Roddick - del Potro találkozóra kell számítani az esti sávban.