2009. augusztus 14.

Rogers Cup: 5. nap

A legjobb nyolc közé a legelső nyolc helyen kiemelt teniszező jutott. Ez nem mellesleg történelmi esemény, ilyenre még nem volt példa, hogy 1000-es versenyen a negyeddöntőt az első nyolc kiemelt játssza. Roger Federer két szettben 6-3, 7-6(5)-tel búcsúztatta az ugyancsak svájci Stanislas Wawrinkát. Ezt a mérkőzést tegnap (khm... ma) élőben Twitteren is nyomon követtük. Aki nem tartott velünk, de szeretné elolvasni a részleteket, a mérkőzés főbb momentumait, a bejegyzésben lentebb megtalálhatja. Ugyancsak továbbjutott Rafael Nadal, ő két szettben 6-3, 6-2-re győzte le Petzschnert. Andy Murray ellenfele a spanyol Ferrero volt, ez is egy két szettes mérkőzés volt, a világranglistán harmadik brit 6-3, 6-2-es eredménnyel jutott a negyeddöntőbe. Ma is érdemes a Twitteren követni, ugyanis a Murray - Davydenko találkozó lesz követhető ebben a formában.

A Federer - Wawrinka találkozó fontosabb eseményei:
01:01 Sport2: Roger Federer - Stanislas Wawrinka (Rogers Cup)
01:10 Federer kezdett, semmire hozta az adogatását, 1-0* Federer
01:16 Mindketten hozták az adogatásukat, 2-1* Federer
01:23 Két breaklabdához jutott Federer, de hárította őket Wawrinka; 2*-2 Federer
01:25 Fordult a kocka, Wawrinka jutott két breaklabdához
01:28 Most sincs break, 3-2* Federer
01:35 Wawrinka hárított, egyenlő, majd újabb breaklehetőség Federernek
01:37 Mégegyszer előnyhöz jutott Federer, azonban nem tudott élni ezzel a lehetőséggel sem, így nehezen, de hozta adogatójátékát Wawrinka 01:40 Wawrinka ütőt cserélt, Federer pedig hozta az adogatását, így már 4-3* Federer
01:44 Három lehetőség Federer előtt, hogy elvegye Wawrinka adogatását
01:45 És már az elsőt értékesíti, így az első szettért adogathat
01:46 Két szettlabdájából az elsőt értékesíti, tehát az első szett: 6-3 Federer
01:59 Öt egyenlőt követően tudta csak hozni az adogatását Wawrinka, közben 1 breaklabdát is hárítva; 1-0* Wawrinka
02:04 Második breaklabdáját kihasználva 2*-0 Wawrinka
02:20 Visszavette az elvesztett adogatását Federer; 3-2* Wawrinka
02:24 Az elvesztett adogatását követően azonnal három breaklabdához jutott Wawrinka
02:26 Federer azonban vissza tudott jönni, 3-3
02:36 Federer a szettben maradásért adogat, 5-4* Wawrinka
02:45 Tie break
02:51 Öt mérkőzéslabdája van Federernek
02:55 Az utolsót kihasználva: Roger Federer - Stanislas Wawrinka 6-3, 7-6(5)