2009. augusztus 16.

Murray második!

Andy Murray számára két fontos tétje is volt a mai mérkőzésének. Egyrészről - mint mindenkinek az elődöntőben - a döntőbe jutás, másfelől pedig a világranglista második helyének megszerzése. Mivel ilyen kiemelt fontossággal bírt a találkozó, így Twitteren is folyamatosan ÉLŐben nyomon követtük az eseményeket:
21:10 Jo-Wilfried Tsonga (francia, 7.) - Andy Murray (brit, 3.)
21:13 Murray kezdte az adogatást, és gond nélkül meg is csinálta
21:19 Egyelőre mindketten simán hozták szervajátékaikat, 2-1* Murray
21:21 Két fogadóaelőnyhöz jut Murray
21:23 Megvan a break elsőre, 3*-1 Murray
21:25 Három lehetőség Tsonga előtt, hogy visszavegye az előbb elvesztett adogatását
21:48 Hárítja Tsonga
21:49 A másodikat azonban már nem, az első szettet a skót nyeri; 6-4 Murray (37 perc)
21:54 A második szett elején azonnal két fogadóelőnyhöz jut a francia
21:56 A skót azonban hárítja őket, 1-0* Murray
22:00 Szoros adogatójátékot követően Tsonga is hozza a sajátját, 1*-1 Murray
22:14 Eddig mindketten hozták az adogatásaikat a második szettben: 3-2* Murray
22:24 Továbbra sincs break, 4-3* Murray
22:28 Breaklehetőséghez jut Murray
22:30 Egy jó szervával hárít Tsonga, de utána hosszút üt, így megint Murray-nél az előny
22:32 Tsonga azonban ezt is hárítja, 4*-4 Murray
22:34 Murray földhöz vágta az ütőt, ami érthető, hisz eddig mindkét pontot a francia nyerte meg az adogatójátékában
22:36 Négy pontot sorozatban nyerve hozta a skót a szervajátékát, 5-4* Murray
22:37 Vagyis a szettben és egyben a mérkőzésben maradásért adogat a pihenőt követően Tsonga
22:44 Ha ismét hozza Tsonga az adogatását, akkor következhet a rövidítés; 6-5* Murray
22:48 Tie break
22:50 Eddig mindketten hozták a saját szerváikat, 2-1* Tsonga
22:52 Minibreak, előnyben Tsonga
22:53 Visszavette Murray az elvesztett adogatását, 4-3* Tsonga
22:55 Hosszúra üti Murray, újabb minibreak, megint a franciánál az előny, 5*-4 Tsonga
22:56 Ez nem tartott sokáig, megint vissza tudott jönni Murray, 5*-5 Tsonga
23:02 Andy Murray bejutott a döntőbe!
23:03 Andy Murray (brit, 3.) - Jo-Wilfried Tsonga (francia, 7.) 6-4, 7-6(8)
23:06 Ez a győzelem egyben azt is jelenti, hogy hétfőtől Andy Murray a második a világranglistán
Ahogy fentebb -, illetve már a bejegyzés címében is - olvasható Andy Murray két szettes győzelemmel zárta a napot, mely egyrészt a döntőbe jutást jelenti számára, másfelől pedig élete eddigi legjobb világranglistás helyezését hétfőtől. Ekkortól ugyanis a South African Airways 2009 ATP Rankings, vagyis a férfi egyes világranglista második helyére kerül a skót teniszező, maga mögé utasítva ezzel a korábbi világelső Rafael Nadalt, aki tegnap búcsúzott a Rogers Cup tenisztornától.

Andy Murray ellenfele a döntőben Juan Martin del Potro vagy Andy Roddick lehet. Ez a mérkőzés jelenleg is zajlik. Az első szettet 6-4-re az amerikai nyerte, a másodikban azonban nagyot fordult a kocka, két breakelőnye van az argentinnek, ergo komoly esély van egy döntő szettre, ahol ezek után bármi megtörténhet. És ki tudja, talán meg is történik.