2008. augusztus 15.

Federer olimpiai aranyért küzdhet

Roger Federer még a végén hazaviszi, amiért elutazott Pekingbe: a svájci zseni szombaton az aranyért meccselhet párosban. Amilyen csalódott volt a világelsőségét hétfőn elveszítő Roger Federer a James Blake-től elszenvedett vereség után, most legalább ugyanannyira boldog. A programjába mintegy mellékesként a párost is felvett svájci Stanislas Wawrinkával vágott neki a versenynek, az alkalmi kettős pedig szép sorban az összes ellenfelet eltüntette az útjából.

Már az is figyelemre méltó volt, hogy Federerék legyőzték az egykor sikert sikerre halmozó indiai Bhupathi, Paes duót a nyolc között, arra azonban kevesen számítottak, hogy az elődöntőt is túlélik. Az ellenfél ugyanis a műfajban (szinte) felülmúlhatatlan testvérpár, a világelső Bryanék, Bob és Mike voltak, ehhez képest a roppant koncentrált Federer Wawrinka hathatós segítségével sima 7:6, 6:4-gyel lépett tovább.

Ez ám a szenzáció, előzetesen ezzel senki sem számolt, pedig most már éppen az lenne meglepetés, ha szombaton nem Federer nyakába akasztanák az aranyérmet. A páros döntőben az ellenfél a minden bizonnyal holtfáradt svéd Thomas Johansson, Simon Aspelin egység lesz, mely szó szerint gyilkos meccsen, 4 óra 46 perces csatában múlta felül a francia Arnaud Clement, Michael Llodra duót. A döntő szett önmagában öt perc híján három óráig tartott, a svédek 19:17-re nyerték a felvonást. A hír folytatása az Origo oldalán.