2012. június 28.

Wimbledon: 3. nap

Roger Federer ezúttal is gond nélkül hozta három szettben a mérkőzését, 6-1, 6-3, 6-2-re nyert Fabio Fognini ellen. A nap végén Novak Djokovic is 6-4, 6-4, 6-4-re nyerni tudott Ryan Harrison ellen. Andy Roddick félbehagyott találkozóját az amerikai úgy folytatta, ahogy tegnap abbahagyta, vagyis három szettben 7-6(1), 6-4, 7-5-re ő is nyerni tudott. Janko Tipsaveriv Ryan Sweeting ellen elbukta az első szettet, de a következő hármat már hozta, így a szerb lesz ott a következő fordulóban is. Ahogy vártam, Ernests Gulbis azt követően, hogy legyőzte Berdychet az első fordulóban, a másodikban már elbukta a mérkőzését. Jerzy Janowicz 2-6, 6-4, 3-6, 7-6(2), 9-7-re tudott nyerni a lett ellen, vagyis megvolt az esély Gulbis továbbjutására is. Az eső miatt számos mérkőzés maradt félbe, vagy el sem kezdődött a mai napon.

Az egyik ilyen Marosi Katalin és Darija Jurak, valamint Renata Voracova és Klara Zakopalova találkozója, amit 6-3, 5-5-ről folytatnak a csütörtöki napon a hatos pálya negyedik mérkőzéseként. Nadia Petrova Babos Tímea elleni mérkőzését 6-4, 5-5-ről folytatják a 10-es pályán (2. találkozó). Czink Melinda pedig a centerpálya nyitómérkőzését kapta, miután ellenfele nem más, mint Serena Williams lesz. Bár az amerikai tűnik esélyesebbnek, érdemes szorítani Czink Melindáért, hiszen rendre látni meglepetéseket a tornán. Őket Andy Murray követi, Ivo Karlovic ellen játszik, majd Rafael Nadal és Lukas Rosol találkozójával zárul a program. Andy Roddick a kettes pályán ismételten játszik, Bjorn Phau ellen bizonyíthat a második fordulóban. Gilles Simon és Xavier Malisse szerdai napról törölt találkozója lesz a hármas pálya nyitómérkőzése, ahol a harmadik találkozón úgyszintén egy francia, Jo-Wilfried Tsonga fog játszani Guillermo Garcia-Lopez ellen. Szóval, hajrá Andyk (főleg Murray), és hajrá magyarok! :)