2010. április 29.

Végállomás Murray számára

Bizakodásra okot adó eredmény mellett győzött kedden, ma pedig sima két játszmában kikapott a skót Andy Murray. Ellenfele a spanyol David Ferrer volt, akiről már előre sejthettük, hogy nem lesz egy könnyű ellenfél. Végül annyira nem volt az, hogy az első szettben még breaklehetőségig sem jutott el a skót, ehelyett inkább 3-6-ra elvesztette azt. A másodikban is sikerült a spanyolnak elvennie a skót adogatását, akinek itt már volt lehetősége rá, hogy azonnal vissza is jöjjön, de nem tudott élni vele. A mérkőzésről így Ferrer jutott tovább 6-3, 6-4-es eredmény mellett. Következő fordulós ellenfele Jo-Wilfried Tsonga lesz, aki meglepetésre legyőzte az esélyesebbnek tartott Söderlinget. A center pálya második mérkőzése lesz az övéké.