2010. január 21.

Szávay is búcsúzott, siker párosban

Különösebb meglepetések nélkül zajlott le a az Ausztrál Open negyedik játéknapja, a férfi egyes mezőny kiemelt játékosai közül egyedül a tizenhetedik helyen rangsorolt David Ferrer vesztette el mérkőzését. A spanyol Baghdatis ellen játszott valamivel több mint 4 órás találkozót, amelyen öt szettben, 4-6, 3-6, 7-6(4), 6-3, 6-1-re a ciprusi nyert.

Könnyedén jutott tovább Roger Federer a harmadik fordulóba, miután 6-2, 6-3, 6-2-re hozta a Hanescu elleni találkozót. Novak Djokovic elvesztette az első szettet Chiudinelli ellen, amit leginkább talán az ütője bánt, amit a szett vége felé egy fontos pont elvesztését követően a földhöz vágott. Ezt követően azonban fordítani tudott, és egész simán nyerte négy szettben a mérkőzést a szerb.

Czink Melinda után sajnos a mai napon Szávay Ágnes is kikapott női egyesben az év első Grand Slam tornáján. Az első szettet még hozta Szávay 6-3-ra, majd a következő is egész szoros eredményt hozott, azonban végül 7-5-re Na Li nyerte meg, ahogy a döntő szettet is 6-2-re.

Ugyanakkor párosban Roberta Vinci oldalán sikerült Szávay Ágnesnek legyőznie az Olga Govortsova és Tatiana Poutchek fehérorosz párost. A mérkőzést 7-5, 6-4-re nyerte a magyar-olasz duó. Czink Melinda is győzelemmel kezdett Natalie Grandin oldalán párosban. Nekik a Sabine Lisicki és Aravane Rezai alkotta párost sikerült 6-3, 6-2-re legyőzniük.