2010. január 27.

Federer - Tsonga elődöntő lesz

Az Ausztrál Open tizedik játéknapjának programját a felső ág női negyeddöntőivel kezdték a Rod Laver Arénában. Elsőként Venus Williams lépett pályára, aki némi meglepetésre kikapott a nála alacsonyabban rangsorolt Na Litől 2-6, 7-6(4), 7-5-re. A világelső Serena szerencsésebb volt testvérénél, és 4-6, 7-6(4), 6-2-es eredménnyel búcsúztatta a tornától Victoria Azarenkát. A már megszokott összeállítás folytatódott, azaz a női után a férfi világelső lépett pályára.

Az első szettben még úgy tűnt, hogy nem sikerül Roger Federernek, hogy revansot vegyen az oroszon az előző két találkozójukon elszenvedett vereségért. Idővel azonban magára talált a svájci világelső, és négy szettben biztosította továbbjutását az elődöntőkbe. Ellenfele egy izgalmasan induló, majd Novak Djokovic rosszulléte miatt az utolsó két szettben fölényesen nyerő Jo-Wilfried Tsonga lesz. Az első két szett szorosan indult, és hajszálakon múlott, hogy melyiket ki nyerte meg. A végeredmény végül ezen a találkozón 7-6(8), 6-7(5), 1-6, 6-3, 6-1 lett. Nem írtam fentebb, Federernek 2-6, 6-3, 6-0, 7-5-re sikerült hoznia a mérkőzését.