2010. január 19.

Federer egyet bukott, de továbbment

Azok, akik éjjel egykor - egyrészről még ébren voltak, másrészről - az Eurosport2 programja mellett döntöttek, a Fernando Verdasco - Carsten Ball találkozót követhették nyomon, ahol egész sokáig úgy tűnt, hogy megszülethet a nap meglepetése. Ball az első szettet rövidítésben meg tudta nyerni, és a másodikról is csak a tie break tudott dönteni - igaz ekkor már a spanyol javára. A harmadik szett is szoros eredménnyel, de már rövidítés nélkül zárult, 7-5-re Verdasco nyerte meg. Az utolsó szett pedig már igazán simának mondható volt a spanyol számára. Tehát végül Fernando Verdasco 6-7(4), 7-6(1), 7-5, 6-2-re tudott diadalmaskodni.

A jelek szerint Roger Federer sem híve a sima kezdésnek, ugyanis sikerült a svájci világelsőnek elbuknia az első szettet. Miután híveire a frászt hozta, gyorsan hozta egész simán a második, rövidítésben a harmadik, majd pedig semmire a negyedik szettet. Így a végeredmény 4-6, 6-2, 7-6(2), 6-0 lett a bázeli teniszfenomén javára

Lleyton Hewitt ugyanakkor hozta a kötelezőt hazai Grand Slam tornáján. Az ausztrál teniszező által nyújtott teljesítmény mellett senkiben sem merült fel egy percig sem, hogy Ricardo Hocevar akár megszorongathatná egy kicsit is Hewitt-ot. A teljesítménye számszerűsítve: 6-1, 6-2, 6-3.

Igazi izgalmakat tartogatott a Mikhail Youzhny - Richard Gasquet találkozó, mely nagy előnye volt, hogy az európai nézők számára is "elérhető" időpontban adták. Az öt szettesre nyúlt mérkőzésen három szett sorsáról három esetben is rövidítés volt, melyből kétségtelenül a legtöbb izgalmat az első hozta, amikor a végén már minden labdának hatalmas jelentősége volt, hiszen a szett megnyerését is jelenthette. Ekkor még Gasquet vizsgázott jobban, a második szettben azonban ápolást is kért a francia, aki ennek ellenére ezt is behúzta 6-4-re. Itt azonban jött a fordulópont a mérkőzésen, és 0-2-es szettarányról fordítva az orosz jutott tovább a második fordulóba. Mikhail Youzhny 6-7(9), 4-6, 7-6(2), 7-6(4), 6-4-re tudott nyerni, amire 4 órára és 53 percre volt szüksége. Igazi maratoni mérkőzés volt.