2010. január 27.

Előzetes: Andy Murray - Marin Cilic

Az ötödik helyen kiemelt Andy Murray 1977 óta az első brit játékos, aki elődöntőt játszhat az Ausztál Openen, miután kedd esti mérkőzésén 6-3, 7-6(2), 3-0-ás győzelmet aratott a címvédő Rafael Nadal ellen, aki sérülése miatt a harmadik szettben visszalépett a további játéktól. Andy Murray ezzel a győzelmével egy komoly lépést tett afelé, hogy megnyerje élete első Grand Slam tornáját, illetve átvegye a második helyet az ATP világranglistán. Ehhez azonban mindenekelőtt le kell győznie az elődöntőben Marin Cilic-et.

A horváttal szemben pozitív mérleget tudhat magáénak a skót, négy alkalomból háromszor Murray nyert. Utolsó találkozójuk, amelyre 2009-ben az US Openen került sor, ugyanakkor 7-5, 6-2, 6-2-es Cilic győzelmet eredményezett. Andy Murray ezzel kapcsolatban a Nadal utáni találkozót követően elmondta, hogy "egyértelműen nem a legjobb napom volt. Játszottam ellene már párszor, és jó eredményeim voltak, kivéve ez. Megpróbálok úgy játszani, mint ma este. Ha sikerül, akkor jó esélyem lesz, hogy nyerjek." A skót emellett az interjúban kitért arra, hogy úgy érzi, most már elég érett arra, hogy megnyerje élete első Grand Slam versenyét, és reméli, hogy itt erre sor is kerül.

A címvédő Rafael Nadal is úgy látja, hogy Andy Murray komoly esélyessé lépett elő a tornán. "Úgy gondolom természetesen, hogy nagy az esélye a győzelemre", mondja Nadal. "Úgy vélem nagyok jók az esélyei. Egyrészt nagyon jól játszik, másrészt ő már ott van az elődöntőben. Minden Grand Slam különleges, és minden Grand Slam győzelem fontos. Andy (Murray) úgy gondolom megérdemli, hogy megnyerje első Grand Slam tornáját, és meg is fogja."

Ugyan utolsó találkozójukon győzni tudott Marin Cilic, mégis ellene szólhat most, hogy már több mint 18 órát töltött a pályán, ez pedig nyolc órával több, mint az eddig szettveszteség nélkül menetelő Murray-nél. Ráadásul a horvát az utolsó két mérkőzése mindegyik öt szettesre nyúlott. Mindezek ellenére Cilic úgy nyilatkozott, hogy ha jól játszik, erősen fókuszál és koncentrál, akkor minden esélye megvan egy újabb győzelemre. Hogy ez valóban így van-e, az holnap délelőtt kiderül.

A mérkőzést magyar idő szerint legkorábban 9:30-tól bonyolítják le a Rod Laver Arénában. A mérkőzést az EuroSport élőben közvetíti, a főbb momentumokról pedig a TyBlog Twitter oldalán is lehet olvasni.