2009. július 1.

Haas búcsúztatta Djokovicot

Roger Federer lépett elsőként pályára Ivo Karlovic ellen a wimbledoni teniszbajnokság kilencedik játéknapján a centerpályán. Előzetesen mindenki több tie break-ben eldőlő szettre számított. Végül három szettben, 6-3, 7-5, 7-6(3)-ra nyert a svájci. Ellenfele a német Tommy Haas lesz az elődöntőben, aki négy szettben, 7-5, 7-6(6), 4-6, 6-3-ra legyőzte a negyedik helyen kiemelt Novak Djokovicot.

A másik elődöntő egyik résztvevője a hazaiak kedvence, Andy Murray lesz, aki egy hónapon belül másodszor győzte le Juan Carlos Ferrerot. A skót 7-5, 6-3, 6-2-re győzte le a spanyolt. Ellenfele Andy Roddick lesz, aki öt szettben 6-3, 6-7(10), 7-6(1), 4-6, 6-4-re győzött Lleyton Hewitt ellen.

Holnap rendezik meg a női elődöntőket. Elsőként, magyar idő szerint 14:00 órakor Elena Dementieva lép pályára Serena Williams ellen. Őket követi a Dinara Safina - Venus Williams találkozó. A mérkőzések érdekessége, hogy a női mezőny első négy helyezettje jutott az elődöntőkbe, és mindkét esetben orosz-amerikai "párosítás" alakult ki.