2009. június 30.

Mindkét Williams elődöntős

A Wimbledoni Nyílt Teniszbajnokság nyolcadik játéknapján tartották meg a női egyes negyeddöntőket. A centerpályán elsőként az orosz világelső Dinara Safina lépett pályára, és három szettben, 6-7(5), 6-4, 6-1-re legyőzte a német Sabine Lisickit. Másodikként a női világranglista második helyezettje, Serena Williams mérkőzése következett, ellenfele a nyolcadik helyen kiemelt Victoria Azarenka volt. Az amerikai 6-2, 6-3-ra nyert, ezzel továbbjutva az elődöntőbe.

Testvére, az egyes pályán elsőként játszó Venus Williams is két szettben, 6-1, 6-2-re tudott győzni Agnieszka Radwanska ellen. Az elődöntők negyedik résztvevője az orosz Elena Dementieva, amely egyben azt is jelenti, hogy a női világranglista első négy helyezettje jutott tovább a negyeddöntőkből.

A kilencedik napon a férfiakkal folytatódik a program. A centerpálya első mérkőzése a Roger Federer - Ivo Karlovic találkozó lesz, majd jön a hazaiak kedvence, Andy Murray, aki Juan Carlos Ferrero ellen játszik. Az egyes pályán Tommy Haas kezd Novak Djokovic ellen, illetsze szintén itt lép pályára egymás ellen Lleyton Hewitt és Andy Roddick.