2009. május 30.

Kiesett Novak Djokovic

A világranglista negyedik helyén álló szerb Novak Djokovic a Roland Garros hetedik játéknapján, a harmadik fordulóban sima három szettben kikapott a tornán huszonkilencedik helyen kiemelt német Philipp Kohlschreibertől. A szerb játékos egyébként egy jó salakszezont tudhat a háta mögött, így némileg meglepő a 6-4, 6-4, 6-4-es végeredménye a mérkőzésnek.

Négy játszmában sikerült a továbbjutás a korábbi világelső svájci Roger Federer számára. A tornán második helyen kiemelt Federer 4-6, 6-1, 6-4, 6-4-re győzte le francia ellenfelét, Paul-Henri Mathieu-t. Következő fordulós ellenfele Tommy Haas lesz. A német egy másik francia, Jeremy Chardy ellen nyert ugyancsak négy szettben, 7-5, 6-3, 4-6, 6-4-re.