2009. január 26.

Australian Open 2009: 8. nap

A mai nap legnagyobb meglepetése a sajtó által a torna egyik - ha nem a - legesélyesebb játékosának tartott brit Andy Murray kiesése. Ez egyben azt is jelenti, hogy ő az eddigi legmagasabban rangsorolt játékos, aki a férfi egyes mezőnyből búcsút intett az idei év első Grand Slam tornájának. A negyedik helyen kiemelt Murrayt a spanyol Fernando Verdasco ütötte el a továbbjutástól, igaz csak öt szettben, 2-6, 6-1, 1-6, 6-3, 6-4-re sikerült legyőznie a britek favoritját. Két mérkőzés is sérülés miatt szakadt ma félbe. Az egyik a franciák házitalálkozója. Itt Gael Monfils volt a "szenvedő fél", aki Gilles Simon 6-4, 2-6, 6-1-es vezetése után kényszerült abbahagyni a játszmát. Serena Williams az első szettet még elvesztette, a másodikban pedig feladta Victoria Azarenka, így végül a 3-6, 4-2-es eredmény az amerikai továbbjutását eredményezte.

A holnapi nap programját illetően a Rod Laver Aréna délelőtti programjának utolsó mérkőzése az Andy Roddick - Novak Djokovic találkozó lesz, és már az elődöntőbe jutás a tét. A másik negyeddöntős mérkőzés a Juan Martin Del Potro - Roger Federer találkozó lesz, ők ugyanezen a pályán az esti program utolsó mérkőzését játszák majd.További eredmények és részletek az Australian Open hivatalos honlapján olvashatók. A mérkőzéseket továbbra is az EuroSport közvetíti élőben, melynez jó szórakozást azoknak, akik fent maradnak és élőben nézik az eseményeket.