2009. január 24.

Australian Open 2009: 6. nap

Egy fej-fej melletti első, egy egyoldalú második és egy szép előnnyel nyert harmadik szettel biztosította be Andy Murray további szereplését az Australian Open hatodik napján. Jürgen Melzer ellen játszotta a Hisense Aréna esti sávjának első mérkőzését, és 7-5, 6-0, 6-3-as eredménnyel a negyedik helyen kiemelt brit bizonyult a jobbnak. Szintén továbbjutott a világelső Rafael Nadal, ő 6-4, 6-2, 6-2-re győzte le a német Tommy Haast. Egy igazán hosszú, öt szettes mérkőzésen dőlt el a Richard Gasquet - Fernando Gonzalez mérkőzés sorsa. Az első két szett mindegyikében 6-3-as eredményt ért el a francia, majd következett a harmadik szett, ahol csak rövidítés tudott dönteni, ekkor már 7-6(10) a chilei játékos javára, majd egy újabb, sokkal egyértelműbb győzelmet hozó szett 6-2-es eredménnyel, azaz következhetett a mindent eldöntő utolsó szett, ahol a szabályok értelmében már nincs rövidítés, két szett előnyt kell valakinek elérnie. Ezt a szabályt most alkalmazni is kellett, végül heroikus küzdelmet követően 12-10 Gonzalez. Azaz két elvesztett szettet követően tudott fordítani a chilei és nyerte az összesen több mint 4 órás mérkőzést. Három francia játékos, Jo-Wilfried Tsonga, Gilles Simon és Gael Monfils számára sikerült a továbbjutás, velük a következő körben is találkozhatunk.

A torna hetedik napján először kapott az esti sávban lehetőséget a címvédő szerb Novak Djokovic, aki a ciprusi Marcos Baghdatis ellen lép másodikként pályára. Őket a tornán remek teljesítményt nyújtó hazai játékos, Jelena Dokic és a huszonkilencedik helyen kiemelt orosz Alisa Kleybanova mérkőzése előzi meg. A délelőtti sáv utolsó mérkőzését Roger Federer játssza Tomas Berdych ellen. E mérkőzések mindegyike a Rod Laver Arénában kerül lebonyolításra. A Hisense Aréna első mérkőzése a Juan Martin Del Potro - Marin Cilic találkozó lesz, az utolsó pedig az Andy Roddick - Tommy Robredo találkozó lesz. További eredmények és részletek az Australian Open hivatalos honlapján.