2008. július 11.

Gemenc GP - Prológ: Davide Torosantucci sikere

Davide Torosantucci, a Katay Cycling Team versenyzője nyerte a Gemenci Nagydíj egyenkénti indítású hegyiversenyét. A második az angol Rapha Condor Recycling.co.uk kerekese, Ben Greenwood lett, míg a harmadiknak Madaras Zoltán, a P-Nívó Betonexpressz Corratec 2000 SE versenyzője ért célba. Olimpikonunk Kusztor Péter ugyan javított tavalyi idején, ám ez is csak a nyolcadik helyre volt elegendő. További részletek itt olvashatók. További hírek a Gemenci Nagydíjról itt olvashatók.

A pénteki nap programja: 171 km-es tömegrajtos egyéni és csapatverseny. Rajt: 15:00 Kaposvár, Széchenyi tér. Útvonal: Kaposvár - Taszár - Baté - Nagyberki - Szabdi - Attala - Kapospula - Dombvár - Kocsola - Nagykóniy - Tamási - Szakály - Hőgyész - Kéty - Zomba - Bonyhád - Majos - Aparhant - Mucsfa - Kisvejke - Závod - Tevel - Kéty - Zomba - Harc - Szekszárd. Cél: 19:00 Szekszárd, Garay tér. Az egyes szakaszok részletes leírása itt olvasható.

(A bejegyzés a Velo.hu oldal cikkei alapján készült. A képek a Velo.hu oldalról származnak)