2012. március 28.

Sima mérkőzésen jutott tovább Murray

A korábbi egymás elleni eredmények alapján várható volt, hogy Andy Murray legyőzi Gilles Simont mai találkozójukon. A várt eredmény megszületett, 6-3, 6-4-es eredménnyel jutott tovább a skót. Következő mérkőzését Janko Tipsarevic ellen játszhatja legkorábban kinti idő szerint holnap 3 órától. Az előző játéknaphoz tartozik, hogy Roger Federer elbukta találkozóját Andy Roddick ellen. Az amerikai ezekben a percekben játszik Monaco ellen. Illetve most már egészen közel van ahhoz, hogy elbúcsúzzon a tornától. Az argentin 7-5-re megnyerte az első szettet, a másodikban pedig még nem tudott adogatójátékot nyerni Roddick, vagyis más dupla breakhátrányban van, innen kellene visszajönnie azért, hogy egyáltalán még játékban maradjon - és akkor hol van még innen a győzelem? Azért az amerikaiaknak nincs okuk búslakodni, ha Roddick ki is esne, a Bryan tesók hozták a kötelezőt hazai közönség előtt, 6-3, 6-1-es győzelemmel biztosították továbbjutásukat. [Frissítve: Roddick harmadik adogatójátékánál 30-40-nél hosszúra üti, ismét elveszti tehát adogatását, ami azt jelenti, hogy Monaco 6-0-ra nyerte meg a második szettet, ezzel pedig első argentinként jutott tovább. Másodikként továbbjuthat még del Potro, aki Ferrer ellen játszik majd 21:30-tól, ami éjjel 3:30-at jelent magyar idő szerint.]