2009. november 2.

Könnyedén jutott tovább Federer

Könnyedén jutott tovább az első fordulóban Roger Federer a Davidoff Swiss Indoors Basel tenisztornán, ahol ellenfele a selejtező körökből felkerült Rochus volt. A svájci világelső sima két játszmában 6-3, 6-4-re győzte le a belgát. A keddi napon 18:00 óra után a szintén svájci Marco Chiudinelli oldalán párosban is bemutatkozik Roger Federer, ellenfelük a James Cerretani és Aisam-Ul-Haq Qureshi által alkotott amerikai-pakisztáni duó lesz. Őket követően pedig Novak Djokovic lép pályára Andreas Beck ellen.

A valenciai torna 15:00 órakor kezdődő délutáni sávjának harmadik mérkőzésén lép pályára nyolc hetes kihagyást követően Andy Murray Daniel Gimeno-Traver ellen, aki jelenleg a világranglista hetvenhetedik helyén áll, és a selejtező körökből jutott fel a főtáblára. A hétfői eredményeket nézve, Nikolay Davidenko, aki a torna második kiemeltje, 6-2, 6-1-re győzött Falla ellenében. Ugyancsak két szetben, 6-3, 6-4-es eredmény mellett jutott tovább Berdych, aki Mathieu ellen játszott.