2009. augusztus 11.

Rogers Cup: 2. nap

Könnyedén jutott tovább a Rogers Cup első napján a kilencedik helyen kiemelt francia Gilles Simon. A szabadkártyával induló kanadai Frank Dancevic ellen játszott, és 6-1, 6-2-vel nyert. A TyBlog által Twitteren is nyomon követett Gael Monfils - Marat Safin igazán változatos eredményt hozott. Végül három szettben 6-2, 3-6, 6-2-re itt is a francia játékos bizonyult jobbnak orosz ellenfelével szemben. Nem jutott tovább a tizennegyedik helyen kiemelt Marin Cilic. Az orosz Mikhail Youzhny búcsúztatta a horvátot 4-6, 7-6(4), 6-1-es eredménnyel.

A mai napon már egyesben is pályára lép a tegnapi napon párosban búcsúzó Andy Murray. A világranglista harmadik helyén álló brit ellenfele a francia Jeremy Chardy lesz. Az esti sávban érkezik a svájci világelső Roger Federer is, aki a tornán szabadkártyával induló kanadai Frederic Niemeyer ellen lép majd pályára. Erre a mérkőzésre azonban magyar idő szerint legkorábban csak éjjel 1 órától kerülhet sor a kiírás szerint.