2008. október 27.

Murray megvédte a címét

A hetedik helyen kiemelt svéd Robin Soderling nyerte a Grand Prix de Tennis de Lyon tenisztornát, miután a döntőben 6-3, 6-7(5), 6-1-re legyőzte a francia Julien Benneteaut. Ez egyben azt is jelenti, hogy megtört az elmúlt két év sorozata, vagyis hogy hazai versenyző nyeri meg a tornát. Tavaly Sebastien Grosjean, előtte pedig Richard Gasquet diadalmaskodott, mindkétszer a francia Marc Gicquel ellen diadalmaskodtak. Egy másik sorozat azonban nem szakadt meg, hiszen az említett két torna előtt is volt francia a döntőben, akkor - vagyis 2005-ben - Gael Monfils, idén pedig a már említett Julien Benneteau.Az első helyen kiemelt Roger Federer és a második helyen kiemelt David Nalbandian játszották ma délután a Davidoff Swiss Indoors Basel tenisztorna döntőjét. A mérkőzést az EuroSport is élőben közvetítette. A torna sorozatban harmadszor is a svájci győzelmével zárult, miután 6-3, 6-4-es eredménnyel legyőzte az argentint. Ezzel Federer egyben történelmet is írt, hiszen eddig még senkinek sem sikerült ezen a tornán sorozatban három alkalommal nyernie. Neki most már igen. (Érdekesség: tavaly is 6-3, 6-4 lett a döntő végeredménye)A St. Petersburg Open (Открытый Санкт-Петербург) döntőjét is - mily meglepő - a mai napon tartották. A tavalyi győztes, első helyen kiemelt brit Andy Murray és a selejtezőkből bekerült kazahsztáni Andrey Golubev játszották a döntőt. Andy Murraynek könnyedén ment a címvédés - talán neki volt a legkönnyebb dolga, hiszen ellenfele még soha nem játszott korábban döntőt -, a mérkőzés 6-1, 6-1-es eredménnyel zárult a brit javára. Rajta kívül eddig Thomas Johansson és Marat Safin nyerte meg eddig kétszer a tornát, de közülük csak Safin volt, aki hasonlóképp - vagyis egymás után - nyerte meg a tornát.