2008. július 13.

Gemenc GP: Olasz siker

Az Alisca Bau 34. Gemenci Nagydíj utolsó, Aldor Kupáért kiírt etapját Szekszárd térségében, a tolnai dombokon rendezték. A szekszárdi Kálvária tetőre a befutó alkalmával a szlovén fiatal - fehér trikós - Gasper Svab ért föl elsőként, az összetettben vezető olasz Torosantucci és a végül összetett második Madaras Zoltán előtt. A csapatok versenyét 20 gárda közül a P-NÍVÓ-Betonexpressz 2000 - Corratec nyerte. Részletek a Velo.hu oldalán. A Velo.hu videója a Gemenci Nagydíj második szakaszáról itt tekinthető meg.

Kék mezben (összetett győztes):
Davide Torosantucci (Katay Cycling Team)
Zöld mezben (gyorsasági pontverseny):
Kristian House (Rapha Condor Recycling.co.uk)
Piros pöttyös mez (hegyi pontverseny):
Rino Zampilli (Katay Cycling Team)
Narancssárga mez (legjobb magyar):
Madaras Zoltán (P-NÍVÓ Betonexpress 2000 Corratec)
Fehér mez (legjobb U23-as versenyző):
Svab Gasper (Sava)

A Gemenc Kupát követően rendezték meg a háztömb körüli kerékpáros viadalt, amelyet Kristian House nyert meg. A verseny huszonöt körből áll, mely alatt minden körben, amelyre érkezett felajánlás, az adott körben első helyen álló versenyző megnyeri a felajánlott pénzösszeget. Az utolsó kör eredménye alapján végső győztest is hirdettek, őket külön díjazták.